Најпознатата плажа на светот останува затворена додека не се најде вакцина

20 јули, 2020
рррр


Според најавите на властите, Рио де Жанеиро ќе ги отвори своите плажи дури откако ќе се најде вакцината против Ковид-19. Претходно овој месец, градоначалникот на Рио де Жанеиро, Марчело Кривела, официјално изјави дека познатата плажа во овој град ќе биде отворена за капачи и други посетители дури откако ќе се појави вакцина против „Ковид-19“. Ова ја вклучува најпопуларната плажа во светот – Копакабана. Во моментов, плажите во Рио се отворени исклучиво за луѓе кои вежбаат и сакаат да уживаат во спортот, иако мора да се признае дека од време на време пливачите ги кршат овие правила. Многумина не користат маски и не ги почитуваат правилата за задолжително социјално растојание.


Минатата недела Рио де Жанеиро дозволи отворање барови и ресторани, а сето тоа доведе до значителна толпа во одредени објекти, и покрај спроведените мерки за хигиена и ограничените капацитети. Во таа смисла, градоначалникот изјави дека ја повлекол идејата да им дозволи на фановите да присуствуваат на фудбалски натпревари на стадионите. Сепак, претседателот на Бразил, Јаир Болсонаро, се спротивстави на идејата граѓаните да останат во нивните куќи, велејќи дека штетата за бразилската економија е многу полоша од самиот вирус. Познато е дека Рио де Жанеиро е туристички магнет на Бразил, пред се поради неговите плажи и прекрасните пејзажи, како и начинот на живот. Исто така, факт е дека главниот дел од градската економија е туризмот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi