Обиколување на 27 земји за 136 дена: Последната станица е во Лондон! По целиот хаос со Корона вирусот добро звучи, нели?

6 октомври, 2020
1812300145f7b34d09f15e815716027_613x460

Покрај искуството на многу земји кои се на трасата, престојот на самиот брод ќе има разновидна понуда. За патниците ќе бидат организирани предавања на дестинациите што ќе ги посетат, како и забава.

Иако на некои им се чини дека крузерот во последно време е последното место каде би сакале да бидат, пандемијата на коронавирусот нема да го спречи бродот „Викинг Ворлд Круз“ да тргне на 136-дневно патување низ Светот на крајот на 2021 година.

Поаѓањето е закажано за 24.12.2021 година. од Форт Лауердејл, Флорида. За време на тоа епско патување, бродот ќе помине низ 27 земји и ќе се закотви во 56 светски пристаништа, а планирани се и ноќевања во 11 градови.

Патниците прво ќе пловат кон Мексико и Колумбија, а потоа ќе поминат низ каналот на Панама и ќе пловат на западниот брег на Централна и Северна Америка. Следува крстарење преку Тихиот океан со неколку постојки на Хаваите пред да замине за Нов Зеланд, Австралија, Азија, Средниот исток и конечно Медитеранот пред да пристигне во Лондон, што е и последната станица.

Планот е да се организира пократка рута од Викиншкиот светски хоризонт, која ќе започне во 2022 година во Лос Анџелес, ќе помине низ 27 земји, а исто така ќе заврши во Лондон, и ќе трае 119 дена.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum