Објавен список на 25 најубави плажи на светот!

20 октомври, 2020
6119092685f8d5c7ea7846168038131_760x505

Корисниците на порталот Trip Advisor ги избраа најубавите плажи на светот, а дури три од оваа листа се наоѓаат во Грција. Иако многу од нашите читатели нема да можат да ги посетат оваа година, списокот сепак дава инспирација за времето кога светот ќе се врати во нормала. Секоја година, Trip Advisor ги објавува списоците „Најдоброто од најдобрите“ засновано врз прегледите и оценките на патниците.

Списокот изгледа вака:

Баја до Данчо,Бразил

Плажа на заливот Грејс,

Острови Туркс и Каикос Плаја Параисо, Куба

Spiaggia dei Conigli, Италија

Праинахас до Донтал до Аталаја, Бразил

Плажа од седум милји, Кајмански острови

Плажа орел, Аруба

Плажа Фламенко, Порторико

Варадеро, Куба

Клефтико, Грција

Плажа Сиеста, Флорида

Плажа Радаханагар, островите Андаман и Никобар

Luskentyre, Британски острови

Плаја де Сес Илетес, Балеарските острови

Плажа Ла Конха, Шпанија

Плажа Сент Пит, Флорида

Плакса Норте, хотел Мексико

Залив Махо, Девствени острови

Баваро, Доминиканска Република

Волакомб, хотел Велика Британија

Елафониси, Грција

Вајтхејвен, Австралија

Кала Мариолу, Италија

Лагуна Балос, Грција

Плажа Блек Песок, Исланд

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum