Ова место е најголемата мистерија на Светот: Уникатните глетки ве оставаат без здив!

18 ноември, 2020
Screenshot_12

Голема количина мраз опкружен со шума привлекува голем број туристи секоја година. Секој сака да го види ова „осмо чудо на Светот“, како што често се нарекува ова место

Поради пандемијата на корона вирусот, не можеме да патуваме. Иако претходно не можеме да го посетиме ова чудо, ништо не нѐ спречува да уживаме во фотографиите и барем накратко да бидеме дел од оваа неверојатна глетка на Земјата.

Перито Морено се наоѓа во регионот на Патагонија, Аргентина. Неверојатната количина мраз опкружена со бесконечна шума привлекува голем број туристи, сите се желни да го видат ова „осмо чудо на Светот“ и еден од најголемите извори на вода за пиење во Светот.

Овој глечер е уникатна глетка што може да се види и енигма за извоз за научниците. Перито Морено е единствениот глечер кој расте, и не се намалува како другите, но научниците сè уште не знаат зошто е тоа така.

Гигантски блокови од сино-бел мраз се уриваат во езерото Аргентино на секои две до четири години, предизвикувајќи силен тресок и неверојатни бранови. Оваа незаборавна глетка ја гледаат оние кои имаат најголема среќа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi