Келимуту – свето место со три езера кои ја менуваат бојата

31 мај, 2020
jdhskijfs
На врвот на овој вулкан има три кратерски езера со различни бои. Иако тие го делат врвот на истиот вулкан и се наоѓаат еден до друг, езерата повремено менуваат бои – од црвена и кафеава, до тиркизна и зелена, независно една од друга.

Благодарение на специфичните бои на езерото и густата магла околу врвот, Келимуту се смета за свето место, а локалното население верува дека душите на мртвите одат кон едно од трите езера – во зависност од тоа како се однесувале на Земјата.Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi