Туристите ја опишаа идеалната хотелска соба за иднината!

2 август, 2020
hoteska soba

Претставниците на британскиот хотелски ланец „Јотел“ спроведоа истражување меѓу нивните клиенти за тоа како треба да изгледа една совршена хотелска соба.

Тие требаа да фантазираат за животот во 2050 година. Откако разговарале со луѓето, организаторите на студијата дошле до заклучок дека многумина се најзагрижени за третманот на животната средина. Учесниците во анкетата изјавија дека во иднина не треба да има пластика. Исто така, хотелите мора да имаат модерен дизајн и да ја употребуваат најновата технологија. Вклучувајќи ја нивната фантазија, луѓето замислуваат дека до тогаш ќе се појават кревети со вештачка интелигенција, анализирајќи ја здравствената состојба и квалитетот на спиењето. Исто така, тие рекоа дека во иднина би било убаво да ги опремат просториите со интерактивни дигитални огледала, во кои ќе можат да се пробаат различни фризури и шминка. Друга важна точка е можноста за отклучување на собата со помош на скенирање на лицето, што е веќе можно со современите паметни телефони.

„Идниот успех ќе зависи од ефикасниот дизајн и технологиите кои ќе ги прошират можностите на гостите“, рече извршниот директор на „Јотел“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris