Tри неверојатни села во Англија кои ќе ве натераат да заборавите на Лондон

11 јуни, 2020
Worsley_Worsley-Old-Hall-Country-Club

И додека е Лондон преполн со модерна архитектура, некои англиски села како да застанале во времето, па изгледаат како да не се од оваа планета.

Worsley – Ова место не може да биде поубаво. Низ него проаѓа каналот Bridgewater, преку кој во XVIII век, започнал транспортот на јаглен од локалните рудници до Manchester, со што е поттикната индустријската револуција.

Lavenham – Дури и ако не сте љубител на традиционалната архитектура, необичните шарени скулптури од средниот век, кои го красат ова село, несомнено ќе ве привлечат. Lavenham својата убавина и ја должи на трговијата со волна, којашто во XVI век, го направила ова место 14от најбогат град во државата. Најинтересниот факт за ова место, е тоа што во еден дел од селото е сниман еден од филмовите на серијалот “Harry Potter and deathly hallows”.

Beer – сместено во областа Jurassic ова место е познато како најубавото место во Англија. Ова село е повеќе познато по риболовот и плажата, отколку по пивницте, но не е исклучок да се најде и по некој добар паб.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi