Предавања во живо: Како изгледа животот во Северна Кореја и Чернобил?

29 април, 2020
Naslovna

Посетата на зоната за исклучување во Чернобил, Припjат, Чернобил и нуклеарната централа не може да остави никого рамнодушен. Ова е зона на силна трезвеност, а од друга страна прекрасно место … “

Кога Виктор Симуниќ реши да патува во „забранетата земја“, му беше речено дека е луд, но откако влезе во Северна Кореја и ја прими сината брошура, започна неговата авантура на животот. Тој, исто така, го сподели своето искуство преку неговиот канал  на„Јутјуб“, во патопис што го направи во живо.

“Секој слушнал за политичкиот режим на Северна Кореја, но тие многу малку знаат за самата земја, луѓето и културата. Ако јас на некого му реков дека ќе одам да ја посетам, ќе ме погледнаа со зачуденост или едноставно ќе ми кажат: Вие сте луди! Баш затоа решив да ја посетам, да видам дали е точна целата негативна пропаганда што Американците ја наметнуваа. Откако пропатував низ повеќе од триесет земји, ова патување го гледав како голем предизвик затоа што Кореја е најизолираната земја во светот“, објаснува Виктор.

Наскоро ќе можеме да гледаме и предавање во живо за Чернобил, каде Виктор се упати по Северна Кореја.

“Посетата на зоната за исклучување во Чернобил, Припјат, и нуклеарната централа не може да остави никого рамнодушен. Ова е силна отрезнувачка зона, од друга страна, прекрасно место. За два дена останавме во зоната на исклучување, бевме изложени на истото зрачење на кое сте сите изложени колку за три часа летање. Значи, тоа е безбедно. Дефинитивно има што да се види, но и да научиме “, открива писателот за патувања.. Следно што останува од Виктор по посетата на Кореја да се вклучи во живо од Чернобил и да одржи предавање.

Сега за сега погледнете го видеото за Северна Кореја од страна на Виктор.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi