Само за најхрабрите: Дали би престојувале во овие замрзнати хотели?

8 декември, 2020
ledeni-hoteli

Кога се споменува мразот, повеќето луѓе добиваат морници особено ако се љубители на летото. Сепак, има и такви на кои зимата им е поблизу до срцето, и тие можат да го издржат студот без никакви проблеми. И навистина, во последниве години, овој вид сместување станува сè попопуларен, а туристите имаат можност да престојуваат во хотели како иглу, направени од мраз и снег.


Овој хотел се наоѓа недалеку од Квебек и е единствениот објект од ваков тип во Северна Америка. Самите sидови се дебели 4 метри и високи скоро 5 метри. Се состои од просторија, приземна сала, бар и големо лизгалиште.

Земете јаболков пијалок во барот (послужете го во ледена флејта), посетете ја ледената катедрала и потоа повлечете се во вашата соба. Креветот е направен од мраз, но, за среќа, е покриен со дрвена подлога, душек и крзно.


По санкање со кучиња и крстарење со снежната тундра, вратете се во удобниот снежен замок во Лапланд, Финска, за да се загреете со греено вино и печено јагне со зеленчук, додека седите на ледена маса.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi