Секс-туризам во Италија: Место каде туристите доаѓаат да си ги исполнат скриените желби

13 ноември, 2020
61972943-filicudi-italija

Во потрага по изгубено либидо или нови партнери, туристите се обидуваат да најдат жар на југот на Италија, каде лежат голи на вулканска почва и „разговараат“ со карпи во форма на фалус…

Едно од омилените места на Сицилија се секако Липарските острови, архипелаг со десет вулкански убавини, од кои седум се населени и сите се на списокот на светското наследство. Но, покрај природните убавини, туристите доаѓаат во овој дел на Италија и за „личен раст“.

Во потрага по изгубеното либидо, посетителите се обидуваат да ја пронајдат старата ревност кај Стромболи и Филикуда, бидејќи се верува дека ги кријат афродизијачките сили. Навистина не е тешко да се најдат причини да се посетат вулканските острови, но за некои, патувањето на италијанскиот југ е повеќе од одмор – потенцијално искуство со промена на животот. Локалните жители велат дека островите станале место на „сексуален туризам“ бидејќи релаксирачката средина ги охрабрува паровите да експериментираат во спалната соба.

Термички води, спектакуларни лузни од лава, интригантни пештери и мистични цвеќиња се сметаат за коктел од страст што очигледно ги задоволува луѓето кои копнеат по деца или сакаат. Двојки кои сакаат бебе или жени и мажи кои сакаат да најдат партнери пристигнуваат од целиот Свет.

Најоддалечениот Липарски остров Стромболи е дом на активен вулкан кој трепери, негодува и мрмори без пауза. Постојаните вибрации се чувствуваат на островот вечен оган, а како што потврди локалната продавачка на вино, Марија Пуглиси, секоја мала ерупција може да се почувствува во телото.

Можеби ова е и причината зошто луѓето сакаат да се приближат до кратерот и да пешачат со часови за да се разголат и да лежат на земја трпеливо чекајќи ги вибрациите.

Ноќен јасмин расте на Стромболи, цвет за кој се верува дека има афродизијачка моќ, а островјаните го нарекуваат дама или убавица на ноќта. Од друга страна, на Филикуда можете да уживате во погледот на карпите во форма на фалус, кои се издигаат над морето.

Паровите често се кријат во пештери, а жителите на островот тврдат дека тука се прават деца. Локалните рибари наводно со своите чамци превезуваат љубовници до „пештерата за плодност“, исто како осамените дами кои сакаат да најдат партнери и да ги замислат своите желби пред карпите во форма на машки гениталии.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi