Топ 20 дестинации за меден месец: Една од нив е во наша близина!

24 октомври, 2020
4856306765f9180a53fa78457968026_690x460

Корисниците на платформата Pinterest ја рангираат Грција меѓу 8-те најдобри дестинации за меден месец во светот, резултатите од истражувањето спроведено на 10.000 фотографии поврзани со патувањето на меден месец на таа платформа. Бали се појави како најдобра дестинација за меден месец од соништата, проследено со Италија и Хаваи. Европските дестинации се најпопуларни, со шест европски земји во топ 20 дестинации. Еве ги првите 20 дестинации според Пинтрест:

1. Бали

2. Италија

3. Хаваи

4. Малдиви

5. Ирска

6. Тајланд

7. Мексико

8. Грција

9. Индија

10. Костарика

Foto: depositphotos/saiko3p


11. Јапонија

12. Јамајка

13. Нов Зеланд

14. Франција

15. Исланд

Foto:Depositphotos/xtrekx


16. Света Луција

17. Аруба

18. Бахами

19. Шпанија

20. Фиџи

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum