Уште на влезот се чувствува чудна енергија: Телефоните се гасат, водата тече наопаку…

4 ноември, 2020
378743_cave-5438620-960-720_f


Пештерата е именувана по разбојник од XIX век по име Давелис. Тој го користел тоа место со својата банда како скривница и според легендата, имало лавиринт од тунели што воделе кон куќата на војвотката која му била љубовница На влезот во пештерата, во карпата, има црква од 12 век. Малку подлабоко во пештерата, се славеше богот Пан, а остатоците што го потврдуваат тоа можат да се видат во Археолошкиот музеј во Атина. Релјефи на поранешни патници може да се видат на еден од ѕидовите, вклучително и неколку англиски писатели од деветнаесеттиот и почетокот на дваесеттиот век.

Постојат записи дека грчката армија извршила доверливи операции таму, поради што пештерата била затворена за јавноста. Исто така е поврзано со нуклеарно оружје, експерименти со Студената војна и бројни теории на заговор. Доби паранормален статус поради различните признанија на посетителите. Тие, наводно, виделе како капе вода од подот кон врвот на пештерата, суштества што личат на мачки кои одат исправено, а со електронските уреди се случува нешто чудно – тие се гасат кога сте во пештерата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi