Знаци кои откриваат дека сте целосно зависни од патувања!

19 октомври, 2020
патување

Инвестиција што ќе ја паметите цел живот.

Секој од нас има некое тајно задоволство. Некои се зависни од нови чевли, или најновиот модел на телефон што и онака ќе го заменат за една година… А некои едноставно сакаат да патуваат.

Патувањето (заедно со тетоважата) е една од двете инвестиции што ќе ги паметите цел живот, сè додека материјално не заборавите штом престанете да работите или веќе не ви е интересно.

 1. Постојано размислувате за вашето следно патување.
 2. Повеќе се возбудувате кога ќе слушнете за патувања отколку за што било друго.
 3. Барајте врски за авионски билети најмалку еднаш неделно.
 4. Поминувате часови и часови на сурфање на туристички страници и блогови.
 5. Почнувате да бидете нетрпеливи кога периодот помеѓу две патувања е предолг за вас. Значи, по шест месеци.
 6. Некаде во собата имате монети во најмалку 3 различни валути.
 7. Не можете да се замислите во еден град цел живот.
 8. Па дури ниту една година.
 9. Немате ништо против „плакар во куфер“.
 10. И токму затоа сте експерт за пакување куфери.
 11. Скоро никогаш не се распакувате до крајот, но секогаш сте подготвени за следното патување.
 12. Може да спиете скоро насекаде.
 13. Ништо не ве прави посреќни од патувањето.
 14. Го планирате вашето следно патување кога сте на патување.
 15. Постојано сте загрижени дека нема да имате време да погледнете сè што сакате да видите.
 16. Ги трошите сите пари на опстанок и патувања.
 17. Вашата листа содржи 99 проценти од светските градови.
 18. Вашата соба е покриена со светски мапи.
 19. Верувате дека некое лице не може да се изгуби на патување.
 20. Не се приврзувате за многу работи затоа што знаете дека нема да бидете долго на едно место.
 21. Секој дел од вашиот живот е потенцијална авантура.
 22. Верувате дека домот е онаму каде што сакате да бидете.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum