Замислете сега, одете подоцна: 25-те најпосакувани дестинации за 2021 година! (ФОТО)

2 декември, 2020
план

Вообичаените планови за крајот на годината се целосно променети заради вирусот корона, така што годишните списоци „Каде да патуваме“ објавени од „Национална Географија“ не се исклучок.

Соочени со моменталната состојба во свет каде патувањето е прилично тешко, не се препорачува.

Списокот „Најдобар на светот 2021“ на Националниот географик нуди 25 дестинации во пет различни категории за разгледување (одржливост, семејство, природа, авантура и култура), избрани од меѓународни тимови на уредници насловени како „Замисли сега, оди подоцна“.

Подолу ви ја донесуваме комплетната листа на National Geographic’s Best of the World 2021:

Алонизос, Грција
Копенхаген, Данска
Нова Каледонија, Франција
Фрајбург, Германија
Габон, Централна Африка
Денвер, Колорадо

Крајбрежна патека на Англија
Трансилванија, Романија
Космички брег, Флорида
Хортобаг, хотел Унгарија
Британска Колумбија, Канада

Доминиканска Република
Сванети, Џорџија
Национален парк Лос Глацијарес, Аргентина
Национален парк и резерват Катмаи, Алјаска

Остров Ројал, Мичиген
Јелоустон, Канада
Сераду, Бразил
Островот Лорд Хоу, Австралија

Гуам
Ново Мексико
Викторија, Алава, Баскија, Шпанија
Гјонгју, Јужна Кореја
Тулса, Оклахома
Тонглу, Кина

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris