11.11. е најсреќниот ден во годината! Денес можете да ја отворите вратата кон неверојатни можности

11 ноември, 2020
fantasy-25424781920-830x0

Еве што да направите

Втората половина на оваа година е многу значајна во астролошка смисла. По ретроградниот Меркур и ретката сина месечина, сега доаѓа нумеролошки исклучително важен датум, 11 ноември.

Денес ни дава можност на сите да се усогласиме со поволна енергија. 11-ти ноември е датумот што носи најголема среќа оваа година. Тоа ни дава шанса да ги свртиме нашите животи на подобро и да ги поставиме темелите за нашиот следен храбар потег.

Светлата и зрачна енергија од 11 ноември ќе послужи како прекин на „космичкиот хаос“ што го доживеавме во последно време.

Нумерологија 11.11.

Бројот 11 во нумерологијата претставува раст, будење и духовна врска, така што двојниот удар на оваа енергија на 11 ноември создава моќна можност да стапите во контакт со вашите духовни цели.

Единаесет е главниот број во нумерологијата, што се однесува на масовни животни промени и можности што одеднаш ни стануваат достапни. Број еден се однесува на нови почетоци и нови движења, и кога тој број се појавува неколку пати на одреден датум, енергијата е посилна.

Со оглед на тоа што денес е единаесетти ден од единаесеттиот месец во годината, се верува дека овој датум е уште подлабоко исполнет со значењето на бројот и дека е добро време да стапите во контакт со вашата духовна страна.

Нумеролошки, 11 ноември е време да стапите во контакт со вашата потсвест, да се поврзете со духовната област и да го отворите срцето за можностите. Замислете го 11 Ноември како врата кон непознатото. Ако сте доволно храбри да поминете низ неа, сите видови „награди“ можат да ве чекаат.

Како да се користи енергијата на 11 ноември?

Дали сте подготвени да работите со енергија на 11 ноември за да ја искористите нејзината нумеролошка магија?

Постојат многу ритуали кои можат да ви помогнат да стапите во контакт со вашата мистична страна и да се фокусирате на кристално чистото олицетворение на вашите желби.

Започнете навистина да размислувате за она што го сакате. Никогаш не ја потценувајте важноста на јасност кога станува збор за манифестација. Мора да бидете апсолутно сигурни во она што го сакате.

Ако ви требаат некои космички упатства кога станува збор за смирување на умот, запрашајте се:

“Што сакам да променам во себе или во мојот живот? Како се чувствувам? Какво влијание имам на Светот?”

Овие прашања можат да ви помогнат да се усогласите со она што го сакате. Запишете ги вашите одговори на овие прашања и гарантирано ќе ја кристализирате вашата желба. После тоа, поминете околу десет минути медитирање.

11-ти ноември е време кога одеднаш се отвора вратата за која мислевме дека никогаш нема да ни се отвори, како одеднаш да стане возможен сонот што го оставивме одамна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi