4 постапки кои можат да го спасат дури и најслабиот брак

29 ноември, 2020
diverse-couple-laughing-while-packing-suitcases-for-holiday-4247722-830x0

Без разлика дали станува збор за барањата на вашиот сопруг, шеф или пријател, никогаш не смеете да заборавите дека имате свое време. Главната работа што може да го уништи вашиот брак е ако го напуштите вашиот партнер и не вложувате повеќе труд или време во вашата врска.

Затоа е многу важно, иако често е тешко понекогаш да кажете „не“ на вашите деловни и социјални обврски, наместо тоа да поминете малку квалитетно време со вашиот партнер.

Многумина се плашат од осуда на другите и затоа се обидуваат никогаш да не ги одбијат своите барања. Среќен брак мора да се зачува и негува, но ако имате премногу обврски, не можете да му посветите доволно време на партнерот.

1. Поставете приоритети

Бидете сигурни дека прво посветувате доволно време и енергија на вашата врска. Откријте што ја исполнува „чашата“ од вашиот среќен брак и што го краде вашето драгоцено време.

2. Разберете дека „не“ е целата реченица

Не мора да се правдате пред другите. Затоа, само смело и учтиво кажете „не“ и немојте да се оправдувате пред никого.

3. Бидете на иста страна со вашиот партнер

Седнете со сопругот и разговарајте за вашиот животен стил. Поставете систем или договорете се во кои денови од неделата нема да се занимавате со деловни обврски, туку само ќе уживате. Кажете „да“ на она што е важно и „не“ на она што ви ги краде скапоцените моменти.

4. Дозволете си да се опуштите

Не дозволувајте сивата монотонија и брзото темпо во кое живеете да ја уништат врската. Понекогаш мора да го исклучите телефонот и да уживате во добар филм со партнерот, советува Џесика Милер.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi