5 начини како да го добиете подарокот што навистина го сакате овој Божиќ!

11 декември, 2020
8ac350ff-eae7-4bfb-ae60-54f2c8a6cab7

СИТЕ сакаме да добиваме подароци за Божиќ, особено ако има нешто под украсната хартија што отсекогаш сме сакале да го имаме. Еве што треба да направите за да ви се случи ова и оваа празнична сезона!

Божиќ е близу, а со тоа доаѓа време да шириме љубов и радост, но и да им подариме подароци на оние што ги сакаме. Божиќните подароци се знак на внимание и показател дека се грижиме за нашите најблиски. Но, кога некогаш познавате некого, навистина е тешко да бидете иновативни во подароците, нели?

Вие самите знаете колку е глупаво да добиете подарок што никогаш нема да го користите, кој ќе собира прашина на полицата или што еден ден скришно ќе му го пренесете на некој друг. Ако мислите дека на вашиот партнер му снемале идеи за вашиот божиќен подарок, а многу би сакале да ве пречекаат под елката токму она што навистина го сакате, ние ви донесовме пет начини како да го направите тоа.

1. Суптилен стил

Не претпоставувајте дека вашиот партнер ќе го прочита вашиот ум кога станува збор за подароци. Вашата подобра половина можеби нема кристално топче за да открие што сакате да добиете за Божиќ, но затоа тој е добар слушател. Искористете дел од вашата следна средба за да „посеете семе“ со елегантен и ненаметлив потег.

Водете го вашиот партнер на вистинскиот пат со дискретно спомнување на предметот што сакате да го добиете како подарок за време на неврзан разговор. Како да го направите тоа? Користете ја вашата имагинација! Нагласете му на партнерот зошто секогаш сте сакале да го имате овој производ, дека сте имале нешто слично како дете, па ве потсетува на детството, дека конечно е време да го замените вашиот стар модел со нов затоа што се расипа или едноставно беше „прегазен од времето“ вашиот колега има ист предмет и е многу задоволен и слично. Замолете еден пријател дискретно да му кажете на вашиот партнер каков подарок ќе ве направи најсреќен.

2. Наметлив концепт

Некои луѓе реагираат одлично кога комуницираат со нив подиректно, но со доза забава. На пример, можете да испратите е-пошта до такви луѓе со јасно изразена желба за она што би сакале да го добиете како подарок, а што наводно било наменето за Дедо Мраз, а „случајно“ му го испративте на некој близок.

Овој стил на комуникација можеби некому изгледа дрзок и нетактичен, но ако додадете малку духовитост и сочувство кон него, тој многу лесно може да вроди со плод затоа што сигурно ќе се вреже во меморијата на вашиот партнер.

3. Лукав модел

Дали сте засрамени да објасните што би сакале да добиете како Божиќен подарок? Тогаш, зошто да не бидете малку остроумен и снаодлив и да користите модерна технологија за да го кажете тоа за вас!

Бидете сигурни да кликнете на „лајк“ на фотографиите од посакуваната ставка на социјалните мрежи, бидејќи партнерот сигурно ќе го забележи тоа. Потоа, веднаш штом ќе ја пронајдете можноста, „гуглајте“ ја истата ставка на мобилниот телефон на вашата сопруга, девојка или момче и пронајдете веб-продавница што продава што сакате да имате. Додадете ја посакуваната ставка во кошничката, но не завршувајте ја набавката – само гледајте од страна како магијата на дигиталниот маркетинг работи во ваша корист. Имено, во следните неколку дена, вашиот партнер ќе биде преплавен со реклами на Интернет со фотографии од истиот предмет што навистина го сакате, а тој нема да може да негира дека не го забележал!

4. Договорена форма

Оние парови кои имаат слични интереси и хоби, и сакаат исти работи, лесно би можеле да се договорат да купат божиќни подароци во истата продавница, со правило на ограничен буџет, т.е. дека подароците што имаат намера да си ги даваат едни на други не ја надминуваат договорената сума.

На пример, ако двајцата уживате во спортски активности од трчање, пешачење, одење во теретана, скијање, возење велосипед, лизгање или слично, вашите божиќни подароци сигурно ќе ги најдете во Хервис, специјализирана продавница за спортска опрема, облека и обувки од врвни брендови. Можете исто така да заштедите пари затоа што Хервис нуди фантастични божиќни попусти на разни, многу популарни артикли во своите филијали и веб-продавница.

5. Искреноста се исплати

Уште од рана возраст нè учат дека искреноста е најголемата доблест, а во реалноста има малку луѓе кои не се плашат да го побараат она што го сакаат. Соберете ја храброста и кажете му на партнерот јасно и без двоумење што сакате како Божиќен подарок – подобро на тој начин, отколку тој или таа да се борат со денови со идеи како да ве изненадат.

Сите можеме да се согласиме дека не постои личност на светот што не сака да добие мал знак на внимание во форма на подарок, без оглед на пригодата, како и поголема среќа ако кутијата со лак го најде она што навистина го посакувавме!

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi