Ако мислите исто како и сите други, тогаш НЕ МИСЛЕТЕ: Како локалната будала стана попаметна од сите во селото …

15 октомври, 2020
дедо

Тие велат дека тоа се случило во Мексико. Во едно мало гратче во некоја далечна провинција, група пријатели имаа навика да се потсмеваат на еден локален бездомник, а не на особено светлиот човек кој немаше ништо на овој свет. Тој сиромашен човек живеел според она што другите би му го дале.

Се случуваше секоја вечер некој од споменатата група да го повикаше во кафеаната, каде што беа откупени голем број луѓе. Тие го замолија тој сиромашен човек да избере помеѓу две парички: една голема, бронзена (помали вредности) и друга мала, сребрена (големи вредности).
Сиромавиот човек секогаш бирал најголема паричка која има најмалку вредност, што би ја насмеало насобраната публика.

Еднаш се случи еден многу љубезен и добар човек да застане покрај споменатиот град. Вечерта, тој решил да оди во барот и таму ги видел локалното население како се забавуваат како го понижуваат сиромавиот човек. Лут на оваа „игра“, човекот го зграпчи сиромавиот човек за рака и го праша дали навистина не знае дека големата паричка е помалку вредна, на што сиромавиот одговори:

“Секако дека знам, јас не сум толку глупав. Знам дека може да се купи пет пати помалку за оваа паричка отколку за другата. Но, ако еден ден изберам повредна паричка, тие ќе видат дека знам што правам и никогаш повеќе нема да ми понудат. паричка “.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum