АКО НАЈДЕТЕ 10 ДЕНАРИ НА УЛИЦА, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ НА ОВА! Еве што значи ако најдете 1, 2 или 5 денари

12 декември, 2020
348633_golden-3346988-1920_f

Кинезите веруваат дека наоѓањето монети е среќа. Но, старото народно верување вели дека среќата зависи од вредноста на монетите што ќе ги најдете

Дали постојано наоѓате ситни пари на патот? Не го сфаќајте толку лесно затоа што тоа значи дека можете да подигнете нечија енергија, што не е секогаш толку добро.

1 денар

Големи промени во животот, почеток на нов период и постигнување на поставените цели.

2 денари

Престанете да бидете тврдоглави и побарајте помош од семејството или пријателите. Монетата ќе биде потсетник дека вашите најблиски се секогаш тука со вас.

5 денари

Духовен раст и развој. Овој број се смета за симбол на радост во кинеската филозофија.

10 денари

Обрни внимание на она што го одложувате и игнорирате долго време. Во овој случај, верувајте во вашата интуиција да ви помогне успешно да го решите проблемот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris