Ако се сеќавате на овие работи, жал ни е, но – сте остареле!

21 октомври, 2020
dbd7f7cb-026b-4897-9119-e02637c73c74


Додека некои луѓе покажуваат видливи знаци на стареење како што се појава на брчки, други потешко ги забележуваат, па корисниците на Твитер почнаа да набројуваат некои невидливи знаци со кои заклучија дека се официјално стари, пишува Дејли меил. Така, еден човек призна дека морал да земе мобилен телефон за да направи слика на јогурт и да зумира фотографија за да го прочита датумот на истекување, а другиот бил изненаден кога дознал дека марката од неговите омилени фармерки започнала да се произведува за една година поблизу до Втората светска војна отколку денес.


Една жена призна дека сфатила дека старее кога видела дека е на иста возраст како и нејзините тинејџерски симпатии.

Image

„Сфатив дека стареам кога масажерот ми стана најдобар пријател “, додаде друг коментатор.

Image
Image
Image
Image
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort