Анкетата за атрактивните физички одлики докажа: Жените се кријат, а мажите баш најмногу го сакаат овој дел од телото!

14 декември, 2020
unnamed_1000x0


Едниот дел од телото што го кријат поради несигурност момците навистина го сакаат


Наспроти мислењето на повеќето припаднички на понежниот пол, еден дел од телото што го кријат поради несигурност е токму тоа што мажите навистина го сакаат.

Една позната страница посветена на фитнес спроведе истражување за привлечните физички карактеристики на двата пола, а резултатите доведоа до интересен заклучок.

Анкетираните мажи го наведоа стомакот како пожелна женска физичка одлика. Дури и мажи кои сакаат мускулести и спортски градени жени изјавија дека повеќр сакаат да го гледаат стомачето на жената од извајани стомачни.

Кога станува збор за лицето, 87 проценти од мажите изјавиле дека прво ги забележуваат очите, а усните на второ место.

Мнозинството од машките испитаници потврдиле дека претпочитаат „просечен“ изглед на женското тело, а атлетско изграденото женско тело е приоритет за само 3% од испитаните мажи.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi