Астролог открива дека нѐ очекува многу бурна недела – во вторник очекувајте го неочекуваното!

13 јули, 2020
horoskop

Неделата ја започнуваме со транзит на Месечината преку знакот на Овен, што ќе ни донесе динамика, будење на егото, нетрпеливост и потреба работите да се променат значително и во личниот живот и во непосредната околина. Но тоа нема да биде толку лесно, дополнителен доказ се и предизвикувачките аспекти што Месечината ќе ги гради кон другите планети. Недостаток на тактика и трпеливост ќе доведе до разни конфликти и борби.

Конфликт на волја, авторитет и лица кои се во водечка позиција или се во повисока позиција во хиерархијата. Раздор помеѓу слабите и силните, меѓу привилегираните и подредените. Сила и моќ наспроти слабости. Ќе треба да дејствувате одлучно во животот ,но ќе наидете на блокади, пречки и доцнења во вашите планови, што дополнително ќе ве фрустрираат.

Во вторник, Месечината е веќе во знакот на Бик и ќе се зборува за финансиите, вредностите и конкретната реализација на истите теми. Овој ден носи многу разговори на таа тема, а потенцијално може да дојде до кулминација на ситуацијата. Недостаток на финансии, чувство на сиромаштија или страв од сиромаштија може да ја активира темната страна на личноста и да предизвика сосема поинакво однесување. Очекувајте го неочекуваното овој ден.Ако некој ви ветил нешто и не го остварил, или сте биле разочарани од некој или нешто на некој друг начин, или очекувавте нешто поразлично, реакциите ќе бидат далеку повеќе поекстремни од вообичаеното. Избегнувајте да ја преувеличувате ситуацијата. Исто така, може да има влошување на имунитетот, појава на зголемени симптоми и се советуваат мерки на претпазливост.

Среда е ден кога имаме еден од најпредизвикувачките аспекти од оваа недела и тоа носи промени на кои ќе бидеме присилени да се прилагодиме. На овој ден, иницирајте некои важни промени и трансформации во вашиот сопствен живот, бидејќи таквата потреба е неизбежна. Подобро е да ги креирате овие промени сами отколку околностите сами да ве одведат во таа насока. Откажете се од некои лоши навики, тргнете на нов пат или направете нешто сосема поразлично. Имунитетот е послаб оваа недела, затоа внимавајте.

Четврток е ден кој носи многу комуникација, и кога ќе забележите дека сè што беше во застој во претходниот период, сега почнува одново. Сите документи и повици што ги чекавте сега ќе бидат повторно активирани.

Во петок, ќе ги активирате плановите и идеите што ги започнавте порано и смело ќе ја започнете реализацијата. Многумина ќе донесат важни одлуки и ќе започнат со деловни и / или емотивни односи. Искористете го овој ден за преговори затоа што веројатно ќе имате значителен успех во него. Навечер, не претерувајте со кофеин, тутун или алкохол. Ќе ви биде тешко да заспиете, затоа што вашиот ум ќе биде полн со информации.

Почастете се со одмор во сабота. Ќе се чувствувате исцрпени и уморни поради настаните од претходните денови, затоа посветете се на себе, на вашето семејство и на најблиските луѓе на овој ден. Успорете го темпото, навадете ги цвеќињата, подгответе оброци и колачи. Поминете повеќе време во кругот на семејството.

Во недела, не влегувајте во непотребни кавги, особено дома, со вашите најблиски. Комуницирајте што е можно помалку, освен ако немате некој значаен проблем да решите. Успорете го темпото бидејќи можноста за повреди е поголема. Грижете се за главата и прстите. Можни се главоболки, но  ситуации во кои може да бидете емоционално повредени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi