Астрологот кој го предвиде коронавирусот открива што нѐ чека во следните месеци

20 октомври, 2020
Screenshot_1

Астрологот вели дека ќе се бориме со коронавирусот уште некое време и дека нема да има вакцина и едноставно ќе мора да научиме да живееме со него

Британскиот астролог Џесика Адамс, која го „предвиде“ коронавирусот, или „вирусот што ќе го вознемири Светот“, сега откри што може да се случи во следните шест месеци.

Таа вели дека зборувала за своите грижи во февруари 2019 година со надеж дека ќе ги предупреди луѓето, но никој не ја слушал. Таа предвиде дека сè ќе започне на 10 јануари 2020 година и на тој датум КОВИД-19 ја имаше својата прва жртва во Велика Британија.

Таа рече дека знаела што ќе се случи, откажа голема забава што ја подготвуваше за март, го напушти својот дом во Лондон и се пресели во Тасманија, каде сè уште живее со своите две кучиња и кокошки.

Бидејќи тврди дека нејзините предвидувања се оствариле, таа сега открива што може да се случи за Божиќ, на изборите во САД, но и со кралското семејство, пишува Дејли Меил.

Астрологот вели дека ќе се бориме против коронавирусот уште некое време и дека нема да има вакцина и едноставно ќе мора да научиме да живееме со него.

Тврди дека Божиќ ќе биде фантастичен оваа година. Работите ќе почнат да се менуваат четири дена пред Божиќ и сè ќе се врти околу „пријателството и глобалната безбедност“.

Што се однесува до кралското семејство, нема да има емотивно обединување на принцот Хари и Вилијам. Верува дека Меган Маркл и Хари ќе инвестираат во алтернатива на кафето, чоколадото и месото, а некаде на патот ќе се најде згоден бизнисмен.

Тинејџерите, тврди астрологот, ќе станат во центарот на вниманието до 2023 година и „многу брзо ќе дојдат на власт“.Вели дека сите ќе бидат воодушевени од тоа колку брзо напредуваат.

Таа е убедена дека ќе има големи промени во глобалната економија. Ќе заврши со перење пари, а корумпираните и скапани економски системи ќе пропаднат. Следната година ќе биде време за поголема иновација и изум отколку што имавме долги низ години.

Што се однесува до изборите во САД, вели дека работите нема да одат како што треба и можно е да бидат одложени. Кога ќе бидат одржани, Доналд Трамп нема да биде задоволен затоа што нема да биде реизбран. Исто така, предвидува дека Обединетото Кралство ќе биде поделено на четири независни држави, што треба да се случи во јануари 2021 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum