Астрологот предупредува: Бидете подготвени за пресвртницата во среда, следете ги овие знаци во сабота!

14 декември, 2020
астро

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот на Стрелец, што може да ни даде малку надеж и оптимизам дека сè ќе биде во ред. Можеме да почувствуваме наплив на позитивни емоции што ќе доведат до позитивна манифестација преку среќни околности и настани.

Во понеделник ја имаме новата Месечина и затемнувањето на Сонцето во знакот на Стрелец кој најавува период на подобрување. Иако може да се разбудите подоцна наутро затоа што сте заспале, раното утро ви носи и збунетост и конфузија. Утрото ве чекаат многу приказни и комуникација. Ќе бидат присутни многу документи или покани. Исто така, многу движење и одење на пократки растојанија.

На овој ден, многу е важно да бидете позитивни и ако успеете во тоа, ќе бидете сведоци на поволни настани во вашиот живот. Започнете на овој ден и активирајте важни планови и идеи, особено оние во кои имате најголема доверба. Поволен аспект помеѓу Венера и Јупитер може да донесе мали подароци или помал прилив на пари. Добар ден е да уживате и да купувате. Барем уживајте некое време во среќните моменти.

Вторник ќе донесе сосема поинаква атмосфера! Загриженоста, проблемите и пречките, одложувањата и ограничувањата ќе бидат повторно активирани. Ќе се чувствуваме посериозно, а ситуациите ќе бараат да преземеме одговорност за нашите постапки. Овој ден во никој случај не е за одмор и разубавување, туку посветете се на барање ментални или физички задачи.

Иницирајте важни разговори и преговори, како и донесување одлуки кои особено ќе влијаат на вашиот емотивен статус, но и на финансиите. Земете заем, побарајте заем или инвестирајте пари во долгорочни планови. Венера е во 29-от степен на знакот на Шкорпија, што може да донесе сериозни конфликти во емоционалните односи. Само по 17 часот, кога Венера ќе зачекори во знакот на Стрелец, ситуацијата ќе се стабилизира малку на емоционалното поле.

Среда е ден кога треба да бидете добро организирани и да им се посветите на долгорочните планови. Запрашајте се како се гледате себеси за една година од сега, за пет години и поставете ги стратешките активности што треба да ги спроведете за да го живеете посакуваниот живот.

На овој ден, Сатурн е во последниот степен на Јарец и нема да влезе повторно во тој знак скоро 30 години. Ова најмногу ќе го почувствуваат луѓето со потписот или планетите во знакот на Јарец и Водолија. Тоа е пресвртна точка за нив, но исто така и за колективот и за хуманоста. Влегуваме во ерата на Водолија, која ќе донесе различни системи и начини на функционирање.

Во четврток наутро, кога Месечината ќе се пресели во знакот на Водолија и ќе се спои со Сатурн на нула степен на овој знак, ќе почувствуваме промена во воздухот, во нас самите, но и на глобално ниво. Тој ден е само почеток на серија весници што ќе се случат. Нови пронајдоци, технички достигнувања, нови движења, здруженија и форми на дружење во човештвото ќе се манифестираат во наредниот период. Бидете отворени за промена и самостојно започнете нов циклус.

Петок е ден кога немаме многу аспекти, но од нас се бара да воспоставиме рамнотежа помеѓу автентичноста и претерувањето во што било. Имајте вистинска мерка во сè што правите тој ден. Излезете од вообичаените обрасци и модели на однесување и направете нешто ново и оригинално.

Во сабота наутро, очекувајте информации или интересни разговори во кои ќе излезете со значајни факти што можат да ви бидат корисни при донесувањето одлуки. Добро е за дигитален маркетинг и купување на технички уреди. Обрнете внимание на знаците покрај патот. На тој ден, Јупитер влегува во знакот на Водолија, што ќе донесе промени во рамките на технолошките достигнувања и пронајдоци, преку општеството и колективот, начините на комуникација и функционирање преку општеството и воздушниот сообраќај, другите видови на напојување, но исто така може да донесе немири преку разни движења на граѓаните.

Попладне, може да почувствувате поспаност, меланхолија и тага. Ќе имате поголема потреба за спиење или бегство од реалноста. Можно емотивно незадоволство или прејадување.

Во недела, можете да се разбудите со чуден сон, или информации што ви ги испратила вашата потсвест. Неколку интересни идеи можат да се родат. Обрнете внимание на тоа и не станувајте нагло од кревет. Земете хартија и пенкало или запишете некои од вашите набудувања, мисли и идеи во телефонот.

Можете исто така да добиете корисни информации на овој ден. Обрнете внимание на луѓето кои ви се јавуваат на овој ден, но и на зголемената интуиција. Донесувајте одлуки.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi