АТСРО ИНТЕРЕСНИ ФАКТИ: Повеќето стогодишници се родени во овие три хороскопски знаци

21 октомври, 2020
541777_352705981503827_86984386_n_1000x0

Меѓу нив 22 дури 18 се жени, што го потврдува добро познатиот факт дека жените живеат подолго од мажите

Хороскопот открива различни аспекти од нашите животи, но може ли да ни открие и колку долго ќе живееме? Ви донесуваме 3 хороскопски знаци кои според истражувањето и статистиката живеат најдолго

Луѓето кои живеат над 100 години имаат разни тајни на нивната долговечност, но се чини дека нивниот долг живот има врска со хороскопот. Неколку студии покажаа дека луѓето родени во знакот на рак живеат најдолго, а потоа следат Овен и Девица.

Се верува дека многу ракови доживуваат длабока старост затоа што сакаат да водат здрав живот и ги мотивира помислата да живеат што е можно подолго за да бидат со своите најблиски, особено со децата и да се грижат за нив бидејќи Раковите се исклучително семејни и грижливи типови на луѓе.

Девиците се долготрајни благодарение на уредениот начин на живот и големата грижа за своето здравје. За многу Девици, правилната исхрана и вежбање се начин на живот, па затоа не можат да замислат да живеат поинаку. Исто така, Девиците се прилично смирени луѓе, а помалку стрес значи подолг живот.

Тајната на Овенот е ова: од сите знаци во хороскопот, Овенот има најголема страст за животот. Дека Ракот, Девицата и Овенот навистина живеат најдолго, потврдува официјалната листа на најдолговечни луѓе во светот, што е евидентирана од 1955 година, а е составена од Груон за истражување геронтологија.

Меѓу 59-те лица на списокот, најмногу има лица родени во знакот на рак (8), следени од Девица (7) и Овен (7). Интересно е и тоа што од нив 22 дури  18 се жени, што го потврдува добро познатиот факт дека жените живеат подолго од мажите, така што дури 11 лица се од САД, што може да се објасни со високиот животен стандард во таа земја.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum