Бебе родено со два п*ниса!Но тоа не е сѐ: Докторите во шок! Постои само едно објаснување

17 ноември, 2020
GettyImages-517612618

Бебе родено со два пениса го шокираше научниот свет. Овој случај е опишан во медицинското списание „Journal of Surgery Case Reports“, а освен мистеријата за тоа како воопшто се случило такво нешто, научниците се збунети и од фактот дека бебето има отвори за мокрење на двата полови органи. Авторите на статијата, д-р Ахмед Махер Али и неговиот тим од Детската хируршка единица на Универзитетската детска болница Асиут во Египет, напишаа:


„Ние претставуваме новороденче со двоен пенис и двоен скротум како дел од синдромот на дуплирање на опашката (ЦДС), што е состојба што вклучува дуплирање на дисталните органи. Што се однесува до причината за оваа крајно невообичаена појава, научниците велат дека веруваат дека станува збор за бременост со близнаци, каде што другиот фетус не бил целосно формиран. „Причината за ЦДС е непозната, има многу теории што се обидоа да го објаснат, но најприфатена е онаа за неуспешното раздвојување на близнаци од монохорионски (кои делат една плацента и еден хорион). Како што додадоа, единственото решение за овој случај е операција, но мора да почекаме бебето да наполни 16 месеци.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi