Цело време погрешно сме го користеле детергентот за перење алишта: Оваа млада мајка го откри правилниот начин!

23 декември, 2020
washing-machine-26684721920-830x0


Една млада мајка од Америка, Амбер Милер, на својот Фејсбук откри дека луѓето користат детергент за перење алишта цело време, и претстави корисен трик за штедење.

Таа вели дека чашата или затка во која ја истурате течноста е наменета за миење заедно со облеката. Затка за детергент треба да се вметне во барабанот на машината, така што целата течност ќе се користи.

Таа исто така вели дека овој метод многу подобро го мие пластичниот затворач отколку миењето на рацете. Неколку илјади луѓе напишаа во коментарите дека не знаеле за овој трик. Многумина беа воодушевени.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris