Да се ​​засрами и Мараја Кери: Ваква изведба на „All i want for Christmas is you“ сè уште не сте слушнале (ВИДЕО)

15 декември, 2020
pas-rudolf-nova-godina-1536x1024

А, само сакаа да го сликаат

Понекогаш навистина е потребно малку за новогодишно расположение.

Низа украси и ламби, ред топло чоколадо и варено вино и неизбежното – новогодишни песни.

Се чини дека ништо не го внесува новогодишниот дух во домот, како и познатите песни. Како што кај нас се популарни „Елко елко“ и „Кога паѓа првиот снег“, така и во Америка празниците не можат да се замислат без Божиќниот албум на Мараја, како и бројни други песни.

Сепак, се чини дека некој ја има пуштено истата песна неколку пати – доволно за едно куче да одлучи да се оставри и во музичките води.

Имено, како што велат сопствениците, тие само сакале да го фотографираат своето куче, за да имаат спомени. Но, нивниот миленик очигледно премногу пати ја слушнал познатата песна „All i want for Christmas is you“, па „отпеал“ дел од рефренот, и тоа токму во тонот.

Без оглед, ако нè прашате, ни се чини дека ова куче е апсолутен слушател. На крајот на краиштата, песните на Мараја Кери навистина не се лесни за пеење.

Погледнете го урнебесното видео:

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris