Дали ќе се снимаат нови продолженија на серијата„ Луд, збунет, нормален “ по смртта на Мустафа Надаревиќ

13 декември, 2020
download (1)


Култната хумористична серија „Луд, збунет, нормален“ повеќе нема да се снима, а оваа информација ја потврди сценаристот Феша Исовиќ. „Официјално, по смртта на Мустафа Надаревиќ, нема да се снимаат нови продолженија на серијата„ Луд, збунет, нормален “, рече Исовиќ. Главата на семејството на Изет Фазлиновиќ го толкуваше легендарниот Мустафа Надаревиќ, кој изгуби битка со рак на белите дробови на 22 ноември на 78-годишна возраст.

Веста за неговото заминување го потресе актерскиот свет, како и бројните обожаватели на неговиот лик и дело. Дека популарната серија немаше смисла без Мустафа Надаревиќ, рече Исовиќ многу одамна, затоа е сосема логично оваа одлука да се запре снимањето. Серијата „Луд, збунет, нормален“ насмеа генерации од сите возрасти и сè што може да направи публиката пред малите екрани е да ужива во репризите и да се сеќавате барем на тие одлични епизоди и актерската екипа што остави неизбришлива трага во нивните улоги.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi