Дали можете да пронајдете ПАНДА на оваа фотографија? Многумина не успеаа, еве и зошто

12 август, 2020
92ff543ed744798b4149

Илустраторот Гергели Дадс често поставува задачи на социјалните мрежи, поставува задачи во форма на оптички илузии. Овој пат целта на задачата беше да се најде панда во море од снешковци.

Додека некои ја решија оваа задача за само неколку секунди на многумина им донесе многу проблеми, а Пол Е Дукс, доцент за психологија на Универзитетот во Квинсленд, објасни зошто е тоа така: „Целта беше да се најде објект во маса исти предмети кои одвлекуваат внимание. Она што го оддели успешниот од неуспешниот во решавањето на оваа задача е „посебното внимание“. Сосема едноставно, некои луѓе го имаат тоа повеќе од другите “, објасни тој, додавајќи дека некои едноставно биле посреќни, односно дека очите им паднале токму таму тоа беше потребно.

Колку време ви требаше да ја пронајдете пандата?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris