Дали се истите момци? 10 примери кога брадата може целосно да ве промени

31 август, 2020
brada-cov

Во денешно време, брадите се повторно во мода и на улица можеме да видиме дека мажите носат густи и долги бради, козји, стилизирани, а некои дури и ги бојат. Што и да е, брадата сигурно ќе го промени изгледот на мажот

Научниците тврдат дека мажите со брада издивнувааат самодоверба, а некои веруваат дека мажите со брада се поспособни и позгодни. Некои истражувања дури покажаа дека на интервјуа за работа мажите со брада се сметаат за постручни од оние избричените, пишува Brightside.

Погледнете 10 неверојатни трансформации на мажи кои пуштиле брада:

1. Дали е истиот човек?

2. За два месеци од момче до заводник.

3. Важно е да пронајдете стил на брада што одговара на вашето лице.

4. До целосна промена на изгледот за шест месеци.

5. Што мислите за оваа трансформација?

6. На некои брадата им дава доза на сериозност.

7. Од момче до маж.

8. Џејмс Мидлтон со брада и без.

9. Ја скрати косата, пушти брада – нов човек.

10. Кој изглед подобро му стои?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris