ДАЛИ ВЕРУВАТЕ ДЕКА ДЕТЕЛИНАТА СО 4 ЛИСТА НОСИ СРЕЌА? Еве што велат научниците за тоа

4 ноември, 2020
361149_klee-688836-960-720_f

Американските истражувања покажуваат дека амајлиите сè уште работат, но само под услов да верувате во нив. Играчите на голф кои играа со „среќната топка“ успеаја да погодат двојно повеќе во дупката од оние кои би се потпреле единствено на сопствената вештина. Иако амајлиите можат да делуваат во спортот, тие сепак нема да им помогнат на обложувалниците или да откријат добитни броеви на билетот за лотарија.

Детелина со четири лисја, шепи на зајаци или среќна долна облека изгледа како еликсир на самодоверба, благодарение на што околу три четвртини од суеверните луѓе (толку многу веруваат дека има) може да имаат поголеми шанси да победат, да добијат работа или љубов. Истиот редослед на облекување на опремата на спортистите е извор на сила и оптимизам.

Пронајдени потковици носат голема среќа и штитат од несреќа, молња и оган. Ако би се ставиле во лулка, тие би ги заштитувале малите бебиња од зли духови, а исто така се закачуваат на влезната врата за да ја одржат куќата безбедна.

Бубамарата носи среќа на оној на кој ќе му слета на раката. Се брои додека не одлета за да открие колку години ќе живее или кога ќе се омажи едно девојче.

Иако седум е среќен број, за деновите во месецот што ги содржат (7, 17 и 27) подобро е да не планирате патувања, испити или свадби затоа што носат несреќа.

Лукот го прави човекот отпорен на удари и убоди, а доколку се носи во џеб, ќе го олесни одењето. Ако се обеси во собата, ќе ги преземе сите болести и ќе ги заштити жителите, пренесуваат медиумите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi