Дали знаете каде живеат жените со најголеми гради?

30 октомври, 2020
zenske grudi foto shutterstock 01_1000x0


Колку пати и да мислиме дека жените околу нас ја преувеличиле големината на градите, сепак има поголеми во светот! Еве каде во светот има најголема потреба од големи градници, односно за голем број на ова парче долна облека. Големите гради сепак се најбарани, колку и да бараме изговор за нашата големина!

Тимот од Индипендент ги истражуваше областите во светот каде живеат жени со најголеми гради, врз основа на јасен параметар – алиштата што се продаваат, односно големината на корпата на градникот. Мажите на тој начин можат да уживаат во изобилство деколтеа во Скандинавија и Русија. . Просечна жена во Хрватска има малку помали гради, слично на Германија и САД, каде што големината Д е најчестата ставка што се продава во продавниците за долна облека. Убедливо најголемиот број земји имаат просечна големина на корпа А, најмал, а повеќето од нив се земјите од Далечна Азија и Африка.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum