Дали знаете кој елемент на зодијакот владее со вашиот знак? Еве како тој ги одредува судбината и карактерот!

19 јули, 2020
zodijak

Елементот на зодијакот има големо влијание врз животот и во голема мера го одредува карактерот.

 Во хороскопскиот круг има 4 четири елементи: оган, воздух, земја и вода.

Секој од 12-те знаци, колку што има во Зодијакот, припаѓа на една група. Три карактери се групирани во еден елемент.

Самиот хороскопски знак, како и подзнакот, влијаат врз нашиот карактер и тоа како ѕвездите се наклонети кон нас, но можеби најважната улога во оваа определба ја игра елементот на нашиот знак.

Проверете каков е вашиот елемент и дознајте како тоа влијае на вашиот живот:

Огнени знаци се: Овен, Лав и Стрелец

Зборовите што најдобро ги опишуваат се: дух, инспирација, енергија, инстинкт, активност

Тие се страсни, незапирливи и харизматични. Тие се креативни, шармантни и имаат многу самодоверба.

Негативната страна на знаците на оган: Тие секогаш се ставаат на прво место и сакаат да бидат во центарот на вниманието. Ако тие не се главната тема на разговорот, губат интерес многу брзо. Тие се импулсивни и имаат „краток фитил“.

Земјени знаци се: Бик, Девица и Јарец

Зборовите што најдобро ги опишуваат се: тело, практичност, сензуалност, тврдоглавост.

Стојат цврсто на земја, тие се рационални и практични. Нема проблем што не можат да го решат. Тие пристапуваат кон сè мирно и со многу разбирање. Тие се способни со часови да разговараат и да “мозгаат” додека не дојдат до решение. Предавањето и откажувањето не е опција за нив.

Тие сакаат да се задоволат себеси и да уживаат во секој момент. Добрата храна и патувањето ги прават најсреќни.

Нa лошата страна се наоѓа нивната тврдоглавост, која честопати им носи проблеми. Нивното правило е, или ќе биде мое или никако. Многу е тешко да ги убедите во спротивното од она што го замислувале.

Понекогаш тие можат да бидат многу мрзливи и во овој период најдобро е да не ги прашувате за каква било помош.

Воздушни знаци се: Близнаци, Вага и Водолија.

Зборовите што најдобро ги опишуваат се: ум, интелект, идеи, дружељубивост, концепт

Тие сакаат да учат постојано нови работи и целиот живот го усовршуваат своето знаење. Тие уживаат во времето што го поминуваат во големо друштво и ретко кога сакаат да бидат сами. Тие сакаат долги и квалитетни разговори и запознаваат нови луѓе затоа што веруваат дека од секој може да се научи нешто ново.

Имаат развиени социјални вештини, рационални се и добро ги контролираат емоциите. Ниту еден воздушен знак никогаш нема да дозволи емоциите да го надминат умот, што може да биде лошо за нив.

Во изразувањето емоции не се вешти, па затоа честопати делуваат ладни и незаинтересирани.

Водни знаци се: Рак, Шкорпија и Риби.

Зборовите што најдобро ги опишуваат се: емоции, имагинација, нежност, интроверзија

Нивната интуиција е изразена, тие се имагинативни и склони кон уметност. Чувствителни се и  речиси секоја ситуација ја сфаќаат лично.

На лошата страна се нивните постојани сомнежи за сè околу нив, така што тие постојано ги проверуваат партнерите и пријателите. Од друга страна, тешко е да се измамат. Тие се склони кон чести промени во расположението.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi