Денеска е многу моќен ден!Судбината е во ваши раце, еве како да ја искористите!

6 ноември, 2020
суд

Во петок, 6 ноември, Месечината во рак е поставена спроти Јупитер, Сатурн и Плутон во Јарец, а Меркур во Вага е вовлечен во целата приказна. Предизвикувачки аспект што нè соочува со она што треба да го решиме долго време. Темите можат да бидат поврзани со нашите односи, семејство, домување, па дури и работа. Секој има своја приказна која сега настојува да биде комплетирана и уредена на најдобар можен начин за нас.

Венера во Вага се приближува кон напнатиот аспект со Марс, затоа во следните денови бидете внимателни во постапувањето кога станува збор за партнерства и љубовни врски. Може да се налутите, да се карате и исто така да седнете и да разговарате. Вие избирате. И бидете јасни како себеси, така и на другата страна.

Сè што се случува за нашето е добро. Ни е прикажано сè што е важно. Се чистат најскриените агли во нашите животи, сè со цел да се создаде подобра иднина. Во сè што се случува, одете сами и видете што можете да промените одвнатре, така што надворешниот свет може да се преуреди за вашето највисоко добро.

Грижете се за себе, не искусувајте проблеми фатално, туку решете ги со верување дека околностите имаат некакво значење за вас и вашиот живот.

Horoskop

Сегашното правило на Шкорпија не охрабрува да ги исчистиме сите нечистотии, сè што сме турнале под тепих, сè што досега немавме желба или храброст да се соочиме. Во иднина е невозможно да се носат тие товари. Тие се премногу тешки. И затоа искористете ја енергијата од овој месец за суштински да промените сè што ви отежнува да се движите низ животот со поголема леснотија. Овластете се, преземете ја власта во свои раце.

Подгответе се за владеењето на Стрелецот и декември, периодот во кој се движиме кон нова и подобра иднина. Од нас зависи. Во секое време, можеме да избереме дали да останеме на истиот пат што не води никаде, освен на понатамошни проблеми, или дали ќе го смениме правецот и ќе создадеме нешто подобро за себе.

Погледнете во вашиот живот и разберете каде често паѓате. Погледнете во себе и запрашајте се со што сакате да бидете позадоволни.

Секогаш може да биде подобро. Ние избираме.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi