Детективска загатка: Двете јаделе исто јаболко, а само една се отрула. Пронајдете како!

30 декември, 2020
mozgalica_jabuka (1)


Ако отсекогаш сте мислеле дека сте добар детектив, обидете се да ја решите оваа загатка: Жената покани пријателка на вечера дома. За вечера, таа подготви говедско месо со гарнир од пире од компири. Потоа, за десерт, го преполови јаболкото и и понуди на својата пријателка половина со малку шлаг на страна, а остатокот од шлаг го стави во посебен сад. Потоа го изеде своето парче од истото јаболко.


Пријателката починала од последиците од труење, но домаќинката преживеала и покрај тоа што јадела половина од истото јаболко.. Каде направила грешка гостинката?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris