ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 27 .АВГУСТ: Стрелци, губите доверба во партнерот

27 август, 2020
moon-over-snowcapped-mountain-2361600-830x0 (1)


Погледнете што ѕвездите подготвија за вас денес

ОВЕН

РАБОТА: Имате впечаток дека околностите се против вас , најверојатно, имате право. Останете настрана и не ризикувајте.

ЉУБОВ: Ако сте во брак или во заедница, сметате дека вашата сакана личност молчи за нешто и дека не е отворена со вас.

БИК

РАБОТА: Јасно е дека не гледате сè на вистински начин. Во деловната комуникација, можете да бидете малку нејасни и недефинирани.

ЉУБОВ: ќе запознаете интересна личност од соседното место, но сè уште нема да преземете конкретен чекор кон неа.

ЗДРАВЈЕ: Можни се респираторни проблеми.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Пред вас е многу тежок ден. Можни се поголеми трошоци или материјална штета. Внимавај.

ЉУБОВ: Сега сте крајно загрижени за вашето поле за финансии и бизнис, така што врската со некој близок паѓа во позадина.

ЗДРАВЈЕ: Не е поволен период за вас, посетете лекар.

РАК

БИЗНИС: Лесно е да се случи некоја измама или кражба на вашата сметка. Не влегувајте во никакви шпекулации.

ЉУБОВ: Вие сте разочарани и негативните емоции се појавуваат во вас сега. Ви треба одредено време да донесете одлука во оваа област.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми се појавуваат како резултат на замор.

ЛАВ

РАБОТА: Не се занимавајте со важни деловни задачи денес. Вашите идеи не се завршени правилно и не се подготвени за презентација. Не брзајте.

ЉУБОВ: И покрај тоа што мислевте дека сте подготвени да прекинете некоја врска, сега се двоумите. Можни се проблеми со меланхолија.

ЗДРАВЈЕ: Ментално сте многу напнати.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ја изгубивте довербата во еден од соработниците, најверојатно кај некоја личност родени во знак на земјата.

ЉУБОВ: Иако знаете да бидете еластични и толерантни кога навистина сакате, сега некако сте го достигнале лимитот на трпеливост.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со нервниот систем.

ВАГА

РАБОТА: Можеби има некои ситни кавги со вашите претпоставени или една од нив не го исполнија ветувањето што ти го дадоа.

ЉУБОВ: Растојанието помеѓу вас и партнерот ви е доста тешко, но вие сте свесни дека сега сè зависи од него.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за грбот и коските.

СКОРПИЈА

РАБОТА: Ако планирате патување во странство, имате шанса за добар исход. Инаку подобро е да се биде дома.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа разновидна и необична личност која ги потенцира уметничките таленти.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на циркулацијата.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Загрижени сте за трошоците што се пред вас, но се надевате дека ќе можете да регулирате сè во вистинско време.

ЉУБОВ: Можно е да почнете да се сомневате дека не сè што е во вашата врска е точно како што изгледа. Ја губите довербата во партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Можно е воспаление или инфекција.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Имате впечаток дека вашите деловни соработници не можат да продолжат со вашето темпо и ве забавуваат на некој начин.

ЉУБОВ: Вие веќе не сте среќни во бракот, сите го знаат тоа, но најтешко е да си признаете. Ако сте сингл, не е добар ден да започнете нова врска.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на бубрезите.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Денес не е премногу поволно за вашата работа, особено ако имате планирано некои големи промени.

ЉУБОВ: Може да очекувате интересна љубовна средба во вечерните часови. Пред вас има многу романтика и нежност.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со притисокот.

РИБА

РАБОТА: Имате генерално добар ден пред вас. Можете да добиете сè што ви треба и да побарате без многу мака.

ЉУБОВ: Ве чека понуда за сериозна врска со личност на која не верувате доволно поради некоја причина.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителни стапала и зглобови.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris