ДОСЕГА НЕПОЗНАТО! Овие 3 течности го стопираат корона вирусот, евтино и насекаде достапно

21 октомври, 2020
spas-od-korone-ove-3-tecnosti-zaustavljaju-virus-jeftine-svima-dostupne-treba-stalno-koristiti

Додека чекаат вакцина за корона вирусот секој се потпира на миење раце, носење маски и безбедно растојание од другите луѓе. Станува збор за бебешки шампон и раствори од пероксид за миење на устата.

Истражувачите тестирале како овие течности, кои сите толку често ги користиме, влијаат на вирусот корона и се покажа дека можат да го онеспособат за многу кратко време.

Само 1 процент од бебешкиот шампон во обична вода може да инактивира до 0,99 проценти од коронавирусот, тврди професорот Крег Мејерс и треба да биде изложен на него само околу 2 минути. Некои раствори за миење на устата делуваат за само 30 секунди!

„Ако ја исплакнете устата со овие производи и го исплакнете носот со еден процентен раствор на бебешки шампон, би го намалиле присуството на коронавирус во устата и носот за дури 50 проценти, тоа би бил голем успех и огромна помош – пред сè – на здравствените работници чии семејства се изложени на голем ризик. епидемии на коронавируси“.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum