Дознајте ја техниката за предвидување на иднината од шолја чај: Погледнете каква ви е судбината!

11 август, 2020
Annotation 2020-08-10 221953

Гатањето, односно предвидување на идните настани, бара прашање на кое потоа ќе добиеме одговор.

По церемонијалното пиење чај, античките кинески свештеници ги вртеле чашите и ги толкувале облиците формирани од лисјата на чајот. Оваа техника на гатање наскоро го освои светот.

Постојат неколку едноставни правила кога станува збор за техники на гатање на шолја чај. Прво  треба да изберете широка чаша со внатрешна бела површина. Ако користите чај на рефус, листовите и стеблата треба да бидат ситно сецкани. Можете исто така да го истресете чајот од вреќата за филтрирање. Двете методи се малку незгодни затоа што треба да почекате лисјата да паднат на дното, така што полека можете да голткате ако не сакате парчињата билки да ви влезат во устата.

Čaj gatanje magija

Добро е да се каже молитва пред ова ритуално пиење чај. Човекот кој сака да знае каква судбина го чека, пред да започне да го пие чајот, треба да се концентрира на желбата. Кога последната голтка е внимателно испиена, чашата треба да се ротира трипати во насока спротивно од стрелките на часовникот, се спушта на тацната така што дното е свртено нагоре.

Фигурите на дното на чашата се толкуваат како настани во куќата. Фигурите од страната на чашата од која лицето го пиело чајот го означуваат лицето само, додека спротивната страна го претставува нејзинот партнер. Фигурите на ѕидовите на чашата, кои се поблиску до дното, означуваат настани во блиска иднина, и оние кон врвот, далечната иднина.

Čaj gatanje magija

Интерпретација на симболи:

Ангел: добра вест, заштита

Авион: ненадејно патување

Автомобил: убаво патување

Балон: богат социјален живот

Бебе: може да се однесува на бременоста, но и на нов живот

Букет: ќе бидете почестени со некое признание

Брда: укажува дека предизвиците ќе бидат надминати

Брод: успешно деловно патување

Велосипед: време е да го изберете својот пат

Гулаб: мир и љубов

Грозје: изобилство и уживање

Гуска: успешен финансиски напор

Дете: новите идеи носат напредок

Детелина со четири листа: ќе уживате во плодовите на трудот

 Дрво: го означува семејството, корените, наследство, лисјата предупредуваат на семеен конфликт, а шумата единството на семејството

Долг: остварување на желба

Даб: долг живот, добро здравје

Игла: болна вистина

Јаболко: добар живот, креативни идеи

Јајце: успешен почеток

Јато птици: возбудлива вест

Леб: Загрижени сте за вашето здравје

Печурка: брз успех

Перници: премногу ги оддложувате работите

Харфа: љубов, романса

Цигара: нови пријатели

Цвет: пофалби, признанија

Чајник: посета на непријатен гостин

Чаша: прослава, дружење

Чекан: некој ќе се обиде да ве убеди во нешто што не го сакате

Четка: ќе исчистите некои односи

Чешел: ќе треба да го подобрите изгледот

Шише: експлозивна атмосфера, внимавајте на однесувањето

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris