Џиновските балон-ресторани се хит во ерата на коронавирусот: Дали сакате да вечерате во проѕирна топка?

20 октомври, 2020
shutterstock1381586879-830x0

Менаџерите на угостителски објекти во повеќето светски метрополи го прилагодија својот бизнис во согласност со новонастанатата ситуација

Бидејќи пандемијата на корона вирусот стана наше секојдневие, ретко излегуваме да јадеме. Раздвиженоста во рестораните ширум светот драматично опадна, многу од нив мораа да стават катанец на вратите, но некои менаџери сфатија дека глобалната криза всушност е нивна шанса, па на гостите им понудија посебна атмосфера – вечера во џиновски балони.

Овој вид на блискост не е производ на генијалноста на менаџерите кои сакаат да заштедат деловни активности уште од почетокот на короната. Рестораните со балони постојат веќе подолго време и ги има во повеќето светски метрополи, но сега станаа особено популарни затоа што им овозможуваат на гостите да уживаат во специјалитети без преголем ризик да бидат заразени со корона вирусот.

Балон-Рестораните се направени од материјал што е отпорен на високи температури, а секој од нив има климатизација, така што гостите можат да ја прилагодат температурата според нив во секое време.

Секако, секој балон-ресторан има личен келнер, во согласност со епидемиолошките препораки, а овие необични угостителски објекти се наменети за две, односно за најмногу осум лица.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum