ЕДЕН ЗНАК е проследен со забранета ЉУБОВ, друг со ПОВИК кој менува сè и ТРЕТ со НЕОЧЕКУВАН ПРЕСВРТ во текот на ВЕЧЕРТА

7 ноември, 2020
faacb8c36236779d4801ad4114c2a7fdb0ca579a

Решението е пред носот, а оние што ќе го препознаат ќе најдат среќа денес.

ОВЕН

Опседнати сте со идејата да започнете приватен бизнис. Тесните односи со шефовите и лошата атмосфера во околината можат да постават тим од луѓе со кои е возможен независен бизнис. Запомнете дека онаму каде владее интересот, љубовта и сочувството спијат.

БИК

Доколку имате проблематични односи во работната средина, овој ден ви носи вистинско откритие. По прераспределбата на долговите, добивате неочекуван стимул од личност која досега не била пријателска со вас.

БЛИЗНАЦИ

Вие сакате конкретни работи. Сè околу вас е здодевно и не знаете што да држите и да ја прогласите за денешна водечка sвезда. Досадно ви е од работата, а ниту врските не се подобри дома. Не се откажувајте се, меланхолијата е минлива, исто како и овој ден.

РАК

Премногу сте ноншалантни во љубовните врски. Вашиот копнеж за слобода може да биде причина за непријатни дискусии. Ако не станете сериозни и не прифатите критика, едноставна дискусија може да прерасне во сериозен конфликт проследен со поделба.

ЛАВ

Ненадејна средба отвора можност стар познаник да прерасне во романса. Трпеливо надминете ги можните потешкотии на почетокот бидејќи сè ќе изгледа многу хаотично. Во текот на вечерта пристигнува неочекуван пресврт што ќе ве потресе.

ДЕВИЦА

Заплеткани сте во еден маѓепсан круг. Решението е точно пред вашиот нос, но вие упорно се држите до старата приказна што ја оправдува целата блокада во која се наоѓате. Одговорноста ја ставате на своите блиски, превидувате дека вие сте креаторот на вашата среќа, а не тие.

ВАГА

Вашиот љубовен живот го пресметавте математички, па според вас, нема шанси работите да не бидат како што сте ги замислувале. Занемарувате дека не е лесно да се предвиди развојот на настаните, особено ако се вклучени емоции во врската.

СКОРПИЈА

Им давате премногу значење на луѓето кои ве осудуваат само од сопствената досада. Вашата љубовна врска е само ваша, за неа не треба да се грижи околината. Ако го игнорирате она што другите го зборуваат, ќе сфатите дека на вашата љубовна врска не ѝ недостасува ништо.

СТРЕЛЕЦ

Ве привлекува личност со која љубовната врска е невозможна. Страсното расположение го претворате во креативност, која ве исполнува со скапоцена енергија. Одлична мотивација ве инспирира за одлични деловни потези што ќе ви донесат чувство на вистинско задоволство.

ЈАРЕЦ

Не е добар ден за договори. Одложете сè за некое време, бидејќи ако започнете нови преговори сега, може да ве очекуваат големи компликации. Во моментов, подалеку од вашиот вид се информации што се клучни за вашиот проект.

ВОДОЛИЈА

Обврските бараат концентрација и целосна ментална посветеност од вас. Фрустрирани сте од конфликтот помеѓу должноста кон другите и потребата да се задоволите себе си. Доколку најдете задоволство во работата, ќе се ослободите од грчевите, а со тоа и од непријатното чувство дека сте искористени.

РИБИ

Транзитите укажуваат на можност за влегување во конфликт со најблиските. Кризата во семејството може да трае ако не се потрудите и не преземете конкретни чекори, дури и ако тие се непријатни за вас. Запомнете дека тие не се ваши непријатели.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi