Единственото место на светот каде не слушнале за Корона

14 декември, 2020
6759761255fd5ff8d2219f002571499_707x460


Тим научници отпатуваа за Куре во февруари годинава, а во моментот кога се вратија, т.е. осум месеци подоцна, тие беа шокирани од состојбата во која го најдоа светот. Атолот Куре во Тихиот океан во рамките на северозападните хавајски острови може да биде последното место во светот што „чуло“ за пандемија на коронавирус. Станува збор за резерва на животни управувана од Одделот за земјиште и природни ресурси на државата Хаваи, каде живеат стотици морски птици и фоки. Никој не живее на островот, па управата секоја година испраќа тимови на волонтери и експерти за да ја проверат ситуацијата.


Се разбира, за време на нивниот осуммесечен престој, тие слушнаа за коронавирусот, но не можеа да знаат колку вирусот влијае на целиот свет. Особено што научниците шетаа по островот без маски или без потреба од далечина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris