Еве како да откриете дали мажот е љубоморен судејќи според неговиот хороскопски знак!

18 октомври, 2020
хор

КОГА мажите во врска се чувствуваат љубоморни, нивното однесување обично се менува и тие стануваат поинакви отколку што сте навикнале. Понекогаш оваа промена може да дојде одеднаш и да предизвика проблеми во врската, па затоа е најдобро да се открие навреме и да се обиде да го реши проблемот. Ако му се верува на хороскопот, постојат начини на кои можеме да откриеме за секој хороскопски знак дали е љубоморен или не.

Овен (21 март – 19 април)
Кога Овенот станува љубоморен, тој се претвора во сосема друга личност. Љубомората не е нешто што Овен честопати го чувствува, но кога тоа го чувствува, тешко е да го контролира. Тој дефинитивно нема веднаш да ви каже дека се чувствува љубоморен, но тоа можете да го видите со промена на неговиот став и однесување. Тој ќе стане посесивен и агресивен и постојано ќе биде расположен за расправија.

Бик (20 април – 20 мај)
Во повеќето случаи, Бикот ќе се обиде да ја задржи љубомората за себе, но со неговото однесување лесно ќе откриете како тој навистина се чувствува. Тој одеднаш ќе престане да биде толку привлечен и романтичен и наместо тоа ќе стане надмоќен и премногу сомнителен. Наместо пораки за добро утро, тие постојано ќе ви испраќаат пораки во кои ве прашуваат каде сте и што правите во кое било време од денот. Тој ќе им покаже на сите дека ве поседува и дека никој не смее да ве допира.

Близнаци (21.05 – 20.06)
Љубомората на Близнаците може целосно да ве исфрли од такт. Тој нема да сака да разговара со вас и ќе започне да се однесува како вас, за да ве извести за некои работи. Тој ќе започне да живее во страв и постојано ќе размислува што правите зад неговиот грб.

Рак (21 јуни – 22 јули)
Кога Ракот е љубоморен, тој ќе стане премногу желен за вашето внимание, но во исто време и дистанциран. Тој исто така ќе биде пасивно-агресивен и може да стане премногу заштитен за да ви ја покаже својата љубов и да ве задржи.

Лав (23.07 – 22.08)
Лав често се убедува себеси дека е љубоморен, иако во најголем дел нема солидна причина за тоа. Сепак, тој ќе се убеди себеси дека е во право и неговото расположение нагло ќе се промени од симпатичен во груб. Исто така, ќе стане премногу драматично и склоно кон лажење.

Девица (23.08 – 22.09.)
Кога Девицата ќе се почувствува љубоморна, ќе се обиде да ја скрие. Не е добро за него да чува сè за себе, па затоа бара знаци што би укажале на неговата убомора. Најчесто тој ќе стане тивок и далечен, заробен во сопствените мисли. Тој чувствува потреба да ја стави љубовта во мирување сè додека не открие што се случува и поради тоа веќе нема да обрнува доволно внимание на вас, што може да му наштети на вашата врска.

Вага (23.09 – 22.10)
Мажите во Вага ја користат љубомората како трик за да се доближат до вас. Тој мисли дека ако ви покаже колку е подобар од кој било друг, ќе престанете да правите работи што можат да го направат љубоморен. Иако ова звучи збунувачки, има многу смисла во главата на Вагата затоа што тогаш тој се осигура дека вие сте виновни дека се чувствува љубоморен. Иако тој не е нормално детски, љубомората го претвора во дете. Ако види дека неговите техники не функционираат, тој ќе започне да флертува со други за да ви се одмазди.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)
Ако и кажете на Шкорпијата дека нема причина да бидете љубоморни, тој нема да ви верува сè додека самиот не се увери во тоа. Отпрвин тој ќе биде лут и нема да сака да зборува за тоа. Тој ќе се дистанцира од вас и ќе стане параноичен. Тие ќе ве обвинат дека допишувате со други мажи, дури и кога не го правите тоа и нема да сакаат да ве изгубат од вид. Ова однесување ќе резултира во тоа да започнете да криете сè повеќе тајни од вас.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)
Прво, Стрелецот ќе ја негира љубомората затоа што ќе му биде тешко да ја прифати, а штом еднаш ќе признае, ќе се обиде да го исмее – да се шегува, да крева раменици или да ве полуди. Под површината, Стрелецот ќе биде фрустриран и депресивен и постојано ќе се прашува дали направил нешто лошо во вашата врска.

Јарец (22 декември – 19 јануари)
Љубоморен Јарец е оној кој се жали и мрази што било што има врска со романса и љубов. Тој мрмори многу и е премногу сомнителен и постојано се прашува што правите кога тој не е во близина. Љубомората може да го направи незаинтересиран за потребите на партнерот и тој нема да се грижи премногу за одржување врска.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)
Водолијата не сака да се чувствува љубоморен затоа што се спротивставува на сè за што се залага: безгрижна љубов и среќен живот. Љубомората првенствено ја прави Водолијата непријатна и големи се шансите да се преправа дека нема идеја за што зборувате ако го обвините за љубоморен. Тој всушност е толку добар во преправање дека можеби мислите дека тој навистина не е љубоморен. Но, иако тој нема да го признае тоа гласно, тој нема да престане да размислува за можноста друг човек да ве киднапира. Тој ќе стане потивок од вообичаеното и ќе изгледа како да е на работ.

Риба (19 февруари – 20 март)
Вистина е дека Рибите понекогаш можат да бидат чувствителни и несигурни, а кога мажот Риби е љубоморен, тие емоции се засилуваат. Тој одеднаш се чувствува како да мора да се натпреварува со некого за ваша корист и се убедува себеси дека тоа е затоа што тој не е доволно добро момче. Исто така, многу се повлекуваат

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum