Фејсбук запознавање во Европа: Нова услуга за осамени кои сакаат да најдат љубов среде пандемија

23 октомври, 2020
01-dating-home_9UvCB4c

Facebook започнува со Facebook Dating во Европа за да им помогне на луѓето да најдат значајни, подлабоки врски засновани на заеднички работи, како што се интереси, настани или групи

Фејсбук во четвртокот објави дека ја проширува својата услуга за запознавање преку Интернет и во Европа, нешто повеќе од една година откако го започна истиот проект во САД.

Пандемијата на коронавирус го отежнува состанокот и наоѓањето партнер поради изолацијата и мерките за социјално дистанцирање. Тешко е за луѓето кои се сами, па затоа оваа можност е нешто што ќе направи многумина среќни.


Платформата ‘Facebook Dating’ е дизајнирана да им помогне на корисниците на оваа популарна социјална мрежа да најдат компатибилни партнери преку заеднички интереси, настани и групи. Оние кои сакаат да ја користат оваа услуга на нивната апликација – мора да создадат профил на Фејсбук за да се сретнат.


Откако ќе се регистрираат, корисниците имаат можност да споделат лични „Приказни“ на нивниот профил за запознавање, како и „Приказни“ од нивната главна сметка на Фејсбук или Инстаграм.

Постои и интересна опција ‘Secret Crush’ што им овозможува на корисниците да изберат девет пријатели на Фејсбук или следбеници на Инстаграм кои ги интересираат. Ако некој од овие луѓе ги избере, има натпревар и шансите за романса се поголеми.

Повеќе детали има во соопштението од Фејсбук, ние ги пренесуваме во целост:

Некои од клучните карактеристики вклучуваат:

Приказни:

Приказните им овозможуваат на корисниците да споделуваат моменти од секојдневниот живот за да се поврзат со некој што има слични интереси. Кога споделуваат Приказни од Фејсбук или Инстаграм на нивниот профил за состаноци, корисниците исто така можат да им покажат на луѓето, не само да кажат, кои се тие, за да запознаат некого подобро пред или откако ќе излезат дека си одговараат едни на други.


Secret Crush им овозможува на корисниците да истражуваат потенцијални врски со оние со кои веќе се поврзани на Facebook и / или Instagram. Познаниците нема да бараат од корисникот натпревари меѓу оние кои веќе се негови пријатели на Фејсбук, но доколку корисникот одлучи да ја користи функцијата Тајна симпатија, ќе може да избере до девет пријатели на Фејсбук или следбеници на Инстаграм за кои тој е заинтересиран. Ако Тајната симпатија исто така ја додаде на својата листа на тајни симпатии, ќе има натпревар. Ако Тајната симпатија на корисникот не користи познаници, нема список со тајна симпатија или не става корисник на неа, тој дури нема да знае дека корисникот го внел нејзиното име на нивната листа.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum