Грешки кои ги прават девојките при избор на партнер: Број 5 е особено кобна а сите ја занемаруваат!

13 октомври, 2020
tuzna-mlada-otkazano-vencanje-830x0


1. Избирате млад човек кој има спротивни ставови од вашите во надеж дека ќе се промени

Обожавате деца, нели? Сонувате за големо семејство, а тој е преплашен од гужвата и мисли дека само вие сте доволни за него до крајот на животот? Човек што не сака деца и семејство може да биде најпосакуван на светот, но ако очекувањата за заеднички живот се различни, бидете искрени со себе и со него. Немојте ни да се обидувате да го „превоспитате“, бидејќи може да се случи да излезете од таа приказна повредени до срж.

2. Тој е „идеален за поправка“

Бракот не е купување на користен автомобил што ќе го однесете кај механичар и ќе го замолите да замени делови што не работат, да го обои телото и да стави други трепкачи. Не можете да „поправите“ личност која не сака да се менува. Ако ви се допаѓа човек кој е лош за вас поради некоја причина, избришете го од мапата на вашиот емотивен живот.

3. Родителите и пријателите советуваат кога да се венчаат

Многу девојки избираат животен партнер врз основа на коментарите и проценките на луѓето околу нив – членови на семејството, пријатели и соработници. Да се ​​ожениш со млад човек кој е „идеален“ според туѓите стандарди е најсигурниот начин да ги потпишеш документите за развод кога ќе сфатиш дека живеењето според туѓи стандарди е лош потег.

4. Ги игнорирате „црвените знамиња“

Љубовта нè прави слепи, тоа е точно, но ако продолжите да ја гледате вашата љубовна приказна низ розови очила и тогаш кога ќе се вклучат сите аларми, ќе бидете во неволја.

5. Премногу го толерирате

Бракот не е „бојно поле“, но ниту девојчето не е „вреќа за удирање“. Ако е нервозен кога ќе дојде дома од работа и започне да вика по вас , не дај Боже, ве удри и молчите за тоа, не можете да очекувате ништо друго освен продолжување на насилството. И тоа е последното нешто што му треба на секое човечко суштество на планетата, нели?

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum