ХИТ ВИДЕО! Можете ли да го замислите ова во Македонија?

15 октомври, 2020
Screenshot_2

Кога станува збор за бројот на ново заразени со корона вирусот, вочера во Македонија беше поставен нов рекорд. Со заразени 445 лица, 9 починаа.

Со цел да се бори против дивиот вирус, Штабот за цивилна заштита редовно воведува нови препораки, а како се бори против Ковид-19 ширум Светот, покажува хит-видео споделено на Твитер.

Создаден е за прославата на матура, а покажува корона танц.

Иако младите не држеа дистанца, тие се заштитија од короната носејќи маски, танцувајќи со свртен грб.

Можете ли да го замислите ова во Македонија? Додека размислувате, погледнете овде како се забавуваат младите Македонци за време на корона кризата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum