Холандски фотограф овековечил како некои места од поранешна Југославија изгледале пред 100 години, а како сега

9 декември, 2020
fotojet-830x0

Каспер Моленар, современ холандски фотограф, ја купил книгата за време на студиите и тргнал во потрага по наоѓање место и пресоздавање фотографии. Курт Хилшер имаше и други книги со фотографии од Шпанија, Италија и Германија, а Каспер патуваше низ Европа за повторно да ги овековечи. Напорите на Каспер ни покажаа колку работите можат да се менуваат со текот на времето или да останат исти со текот на времето.

No photo description available.
No photo description available.
No photo description available.No photo description available.
No photo description available.
Image may contain: sky, table, outdoor and water
Image may contain: 1 person, sky and outdoor
Image may contain: sky, shoes and outdoor
A Photographer Traveled Around Europe to Show How 100 Years Can Change Places
A Photographer Traveled Around Europe to Show How 100 Years Can Change Places
Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris