Хорор приказна – Тренер ја силувал додека била малолетна, a потоа следува НАЈЛОШОТО!

29 август, 2020
Hand defending victim of human trafficking for stop violence and abuse human trafficking harassment against rape

Поранешната американска пливачка Сара Ејекирхер (51) е жртва на сексуална злоупотреба веќе 30 години и сега конечно реши да зборува за тоа.

Таа била сексуално малтретирана 30 години од поранешниот тренер Скот Мекфарланд ,против кого сега одлучила да поднесе тужба во Врховниот суд во Калифорнија.


Сара ја изгубила својата мајка на 12-годишна возраст, а таа живеела со нејзиниот татко, кој бил склон кон алкохол, а во една прилика се заканил дека ќе ја истера од куќата доколку продолжи да плива. „Не го слушав, отидов да тренирам следното утро и кога се вратив, сите работи ми беа исфрлени од куќата“.

Таа имала само 16 години кога започнал нејзиниот пекол. МекФарланд тогаш ја покани да живее со него.


‘Сите знаеја дека живеам со 30-годишен маж, но никој не ме праша дали сум во ред или што се случува со мене. Сите други деца беа насочени кон добивање пофалби од тренерите, а нивните родители се грижеа само за резултатите на нивните деца “, вели Сара и продолжува: „Тој сакаше да ми ја наруши довербата за да може подоцна сексуално да ме злоупотреби“.

Таа откри дека за првпат била силувана кога била малолетна, како и дека силувањата подоцна биле чести, и забременила во два наврати. И двапати мораше да има абортус. ‘Абортусите се многу болен и трауматичен дел од мојот живот. Само тогаш започна вистинскиот пекол за неа, таа се обиде да се самоубие.
Бев хоспитализирана во 1999 година во Вирџинија по мојот прв обид за самоубиство.

Таа најпрво реши да зборува за сè, пред 16 години, но тогаш УСС Пливање, кои се грижит за американските пливачи,  и кажале „Само да го надминеме тоа“.

Не се откажа во 2010 година, таа повторно ја пријави злоупотребата, по што беше свикано рочиште на кое МекФарланд призна дека имал сексуален однос со неа, но тврди дека тоа се случило само кога наполнила 18 години.

Оваа година, Калифорнија го измени статутот на ограничувања за случаи на сексуална злоупотреба, а жртвите можат да поднесат тужба за случаи што претходно станаа забранети со статут.

По сите овие години, правдата може да биде во нејзините раце и таа поднесе тужба за силувањето што го претрпе како 17-годишна.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris