ХОРОСКОП: Еве како есента влијае на вашиот хороскопски знак!

5 септември, 2020
465856542 (1)

Есента е период од годината што различно влијае на хороскопските знаци. Што ни подготвуваат ѕвездите оваа есен, што вели хороскопот? Како есента влијае на вашиот хороскопски знак!

Овен (21 март – 19 април)

Овенот не е конвенционално романтичен знак – тивки ноќи пред оган и вечера под свеќи го носат Овен во очај. Потребна им е акција и возбуда, а како што работи адреналинот, така дејствува и страста. Запаливата атмосфера на фудбалски натпревар одговара на овој знак. Единствено што ви преостанува е да се надевате дека нивниот тим ќе победи – единственото нешто што Овен го мрази повеќе од досадата е поразот.

Бик (20 април – 20 мај)

Кога станува збор за романса, Бикот е традиционалист. Есенското јавање, во едно од етно селата, е доволно старомоден начин да ги стави – и задржи – расположени. Пронајдете удобен етно ресторан за вечера и не штедете пари – овој знак сака квалитет и обично претпоставува дека колку повеќе плаќате, толку повеќе ќе добиете.

Близнаци (21.05 – 20.06)

Близнаците се секогаш заинтересирани за она што се случува на политичката сцена, па интригантно политичко прашање на здодевната есенска вечер би било вистински хит. Ова не само што ќе им даде шанса да ја згаснат жедта за знаење, туку и ќе предизвика цела политичка дискусија. Ако можете да го издржите овој разговор, можете да го земете и срцето на вашите Близнаци. Дали сте подготвени за предизвикот?

Рак (21 јуни – 22 јули)

Раковите поминуваат многу време грижејќи се за сите околу нив, па омилени денови им се оние во кои можат да се вратат во нормала и да се релаксираат. Направете му на вашиот Рак врело какао, покријте се со ќебе и прегрнете се покрај огнот или со стар романтичен филм како „Појадок кај Тифани“. И не заборавајте на колачи и шлаг – колку повеќе калории, толку подобро за овој знак.

Лав (23.07 – 22.08)

Лавовите сакаат да бидат третирани како кралеви (или кралици), па колку повеќе екстравагантни планови, толку е поголема веројатноста да ги придобиете – и задржете ги. Закажеже викенд со романтична вечера и појадок, со сите удобности – појадок во кревет, џакузи и камин. Веројатно ќе бидат многу гладни, па обидете се да ги однесете во најдобриот, најлуд ресторан во градот.

Девица (23.08 – 22.09.)

Свесни за важноста на здравјето и екологијата Девиците го обожаваат селото, па излет со берба на јаболка или тиква ќе им даде можност да ги извалкаат рацете и да станат едно со природата. После тоа, направете пита со јаболка или супа од тиква заедно или оставете ја вашата Девица да ги ктрене сите 4 во воздух – што ретко кога го прави тоа – додека вие ја завршувате целата работа.

Вага (23.09 – 22.10)

Софистицираната Вага ги сака убавите работи во животот, па обиколка на блиското лозје со вечера во винарската визба сигурно ќе му се допадне на овој знак. Ако не сте добро упатени во вината, можеби ќе сакате да купите прирачник за почетници. Побарајте вина со „арома на бибиер“ и „цветни ноти“ – колку поблиску до тоа, толку подобро. И, не заборавајте да ги импресионирате со облекување, бидејќи Вагата е знак на кој стилот му е многу важен во животот.

Шкорпија (23 октомври – 21 ноември)

Овој лик сака мистерии и загатки, така што едноставно трчајќи низ лавиринтот од пченка можете да го разбудите истражувачот во нив. Секако, обидете се за активностите по оваа игра, бидејќи Шкорпија ќе го најде својот пат побрзо од кој било друг. Разглед на една од куќите за кои се шпекулира дека е полна со духови може да биде полн погодок – но не заборавајте да одредите временска рамка однапред, бидејќи Шкорпиите би можеле да започнат вистински повеќечасовен лов на духови.

Стрелец (22 ноември – 21 декември)

Стрелците се најголемите авантуристи на зодијакот, па едноставно освојување на локален врв каде никогаш не биле ги прави расположени за љубов. Единственото нешто за што треба да се грижите е да бидете во чекор со Стрелецот – ако сакате да ги следите по нивниот пат, мора да докажете дека сте достојни за тоа. Овој знак може да патува сам, затоа ќе мора да бидете сигурни дека сте вреден придружник.

Јарец (22 декември – 19 јануари)

Јарците сакаат да чувствуваат дека секогаш придонесуваат за нешто практично – дури и со едноставно собирање лисја, можете да го освоите срцето на овој знак. Но, внимавајте да не завршите со куп лисја и да им ја уништите целата напорна работа. Ваша работа е да ги опуштите со разговор- сè додека конечно не се релаксираат доволно за да направат скок – Јарците го сакаат чувството на ослободување. Потрудете се да го соберете нередот што го направите подоцна.

Водолија (20 јануари – 18 февруари)

Кога планирате состанок со Водолија, имајте на ум колку пооткачен, толку подобро. Тие обожаваат групни патувања, па посетата на куќа со духови ќе ја ослободи нивната љубов кон натприродното. Исто така, тие сакаат да поминуваат многу време во хуманитарна работа, така што зимското чистење на локалниот парк би го задоволило нивното чувство за придонес кон општествената цел. Покрај тоа, би ги импресионирало да го предложите токму вие тоа.

Риби (19 февруари – 20 март)

Најромантичниот знак на зодијакот, Рибите сакаат да се поврзуваат на духовно ниво, како и на емотивно и физичко ниво. Однесете ги на викенд патување во камп специјализиран за јога или медитација. Ќе добиете можност заедно да уживате во есенскиот пејзаж, како и да се поврзете со Рибите на подлабок и позначаен начин.