Хороскоп за 15 декември: Бидете внимателни со парите, бидејќи ДВА знаци се на удар на измамници!

15 декември, 2020
hor

ОВЕН

Што и да започнете, ќе заврши во хаос. Најдобро е за вас да ги избегнете сите ситуации. Ако користите автомобил за да ја завршите својата работа, не одете никаде пред да посетите автомеханичар.

БИК

Можни се проблеми во љубовните врски. Во минатото славевте мала победа со која му соопштувате на вашиот партнер каде припаѓа. Денес станува збор за полнење и вашиот авторитет може да се разниша ако не го убиете егото на време.

БЛИЗНАЦИ

Вие сакате конкретни работи. Сè околу вас е здодевно и не знаете што да држите и да ја прогласите за водечка sвезда денес. Досадно ви е од работата, а ниту врските не се подобри дома. Не се откажувајте, меланхолијата е минлива, исто како и овој ден.

РАК

Ви се допаѓа блискоста на личност која ве инспирира на посебен начин. Вистинско време е да направите конкретни потези и да го претворите факултативниот познаник во нешто подлабоко. Ако ги ставите своите идеи на дело, можеби тоа ќе значи почеток на убава љубовна врска.

ЛАВ

Премногу сте ноншалантни во љубовните врски. Вашиот копнеж за слобода може да биде причина за непријатни дискусии. Ако не станете сериозни и не прифатите критика, едноставна дискусија може да се претвори во сериозен конфликт по разделбата.

ДЕВИЦА

Може да ви се случи од вас да дојде информација дека некој ќе злоупотреби. Не ви е лесно да се контролирате, но во моментов е најдобро да молчите. Бидете внимателни што зборувате, дури и во средина која нема никаква врска со вашиот професионален живот.

ВАГА

Премногу сте навредливи. Лутината ја оштетува вашата слика затоа што малку луѓе разбираат дека криете ранливост зад неа. Денот е таков што е подобро да се свртите кон љубовен план или семејство. Малку забава и дружење со луѓе кои ве сакаат ќе направат чуда за вашата душа.

ШКОРПИЈА

Презаситени сте со работа. Иако атмосферата е напната, вашата нетрпеливост може да ја направи ситуацијата уште потешка, не само за вас, туку и за околината. За да избегнете непријатности, мора да одолеете на бројни искушенија и провокации. Не влегувајте во непотребни дискусии.

СТРЕЛЕЦ

Бегство од реалноста со предавање во областа на имагинацијата и соништата. Вие погрешно ја толкувате Љубезноста на личноста која ви испраќа сигнал да ве почитува со своето добронамерно однесување и верувате дека на повидок се флертувањето и најавата за Љубовна авантура.

ЈАРЕЦ

Опкружени сте со луѓе кои постојано ви кажуваат што да правите и како да го направите тоа. Иако не сте побарале туѓо мислење, полека но сигурно почнувате да го прифаќате нивниот модел на однесување. Не изгледа како да мислите со туѓа глава, дистанцирајте се на време.

ВОДОЛИЈА

Не сте сигурни во вашиот потенцијал. Размислувате како да ја подобрите ефикасноста и да ја подобрите финансиската состојба со некои иновации. Искористете ја можноста да соберете пријатели околу вас кои можат да ви помогнат во сè, дури и во деловните активности.

РИБА

Без оглед што сте планирале, бидете подготвени да ги одложите повеќето активности. Ги преценивте своите можности, па сакате или не, ќе бидете принудени да оставите дел од одговорноста на блиските соработници. Користете го ова за кратка пауза.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi